Dzieci | Delfinoterapia

ulotka informacyjna delfinoterapia A4

 

 

 

Ulotka delfinoterapii i formularz do pobrania w formacie PDF:

DL ulotka delfinoterapia

formularz delfinoterapia

 

 

 

 

Jak to działa

 

ULTRADŹWIĘKOWE ODDZIAŁYWANIE DELFINA
Sonar delfina emituje ultradźwięki o częstotliwości 8,3 kHz. Ultradźwięki o takiej częstotliwości wywołują zjawisko kawitacji i sonoforezy w komórkach i tkankach. Pęcherzyk kawitacyjny pęka, emitując przy tym falę uderzeniową. Sprzyja ona wydzielaniu się z komórek biologicznie aktywnych substancji, uwolnieniu endorfin i produkcji limfocytów regulatorowych.

 

REFLEKSOTERAPEUTYCZNY WPŁYW DELFINA
Obserwuje się również refleksoterapeutyczny wpływ delfinów na człowieka. Pojawiające się impulsy przekazywane są do odpowiednich ośrodków nerwowych. Z kolei system nerwowy wysyła do uszkodzonego organu lub organów impulsy, aktywizujące systemy samoregeneracji. Środowisko wodne redukuje obciążenie stawów i jednocześnie daje optymalne warunki do treningu mięśni w przypadku chorób związanych z zaburzeniami ruchu.

 

TERAPIA WIBROAKUSTYCZNA
W czasie imitacji przez delfina drgań ultradźwiękowych, a także podczas wydawania dźwięków o częstotliwości słyszalnej dla człowieka poprawia się również krążenie krwi i limfy. Terapia wibroakustyczna jest tym bardziej efektywna, im silniejsze są zakłócenia regulacji układu naczyniowego w stanach patologicznych.

 

HYDROMASAŻ ORGANÓW WEWNĘTRZNYCH
Kolejnym efektem delfinoterapii jest hydromasaż organów wewnętrznych i powłoki wspólnej (skóry), który powstaje dzięki turbulencjom powodowanym przez ruchy delfina. Te turbulencje, to skierowane w różne strony strumienie wody, modulowane płetwą ogonową zwierzęcia.