preloder

Metoda Johansena i badanie przesiewowe słuchu

Indywidualna Symulacja Słuchu Johansena IAS dla dzieci, młodzieży, dorosłych z trudnościami w słuchaniu, mówieniu i pisaniu. Diagnoza odbywa się na około dwóch spotkaniach. Program terapeutyczny w formie indywidualnie filtrowanej muzyki instrumentalnej nagrywany jest na płyty CD. Klient/pacjent otrzymuje płytę do domu i słucha jej codziennie przez 10 minut przez słuchawki. Postępy terapii kontrolowane są co 4 do 8 tygodni (zależnie od wieku). Program stymulacji trwa 6-10 miesięcy (czasem dłużej).

Cena

Metoda Johansena: Pierwsza pełna diagnoza – 200,00 zł + cena płyty 180 zł
Diagnoza uproszczona – 150,00 zł + cena płyty 160 zł
Badanie międzyetapowe – 150,00 zł + cena płyty 180 zł
Badanie międzyetapowe uproszczone – 100,00 zł + cena płyty 160 zł
Badanie przesiewowe słuchu – 60,00 zł

Na czym polega diagnoza?

Diagnoza w Indywidualnej Stymulacji Słuchu Johansena opiera się na badaniu audiometrii tonalnej oraz testach mowy utrudnionej w tym teście dychotycznym – istotnych dla procesu uczenia się aspektów prawidłowego przetwarzania bodźców słuchowych.

Metoda Johansena zalecana jest przy następujących problemach: opóźniony rozwój mowy, dysleksja, ADHD i zaburzenia koncentracji uwagi, autyzm, porażenie mózgowe, nadwrażliwość na dźwięki, zaburzenia uwagi słuchowej, zaburzenia percepcji słuchowej, przy problemach z samooceną i motywacją, depresji i drażliwości. Terapia słuchowa poprawia nie tylko przetwarzanie słuchowe, ale również: zdolność utrzymywania uwagi i koncentracji na wypowiedziach ustnych, czytanie, rozumienie mowy, artykulację, komunikację, samoocenę. Harmonizuje napięcie mięśniowe, co wpływa na postawę ciała, utrzymanie równowagi, koordynację ruchów i motorykę.

BADANIE PRZESIEWOWE SŁUCHU – pomiar progów słyszenia dla przewodnictwa powietrznego. Przy tej formie badania zadaniem dziecka jest wskazanie odpowiedniego obrazka na podstawie informacji podawanej przez słuchawki.

Terapię prowadzą

Kamila Wiśniewska

Kamila Wiśniewska

Certyfikowany Terapeuta Integracji Sensorycznej I i II stopnia, Provider Metody Johansena, Fizjoterapeuta, Pedagog

zobacz profil

Wykorzystywany sprzęt

OK
Ta strona używa plików cookies.