Terpia po COVID-19
Wskazania do terapii:
W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną oraz rosnącą liczbą tzw. ozdrowieńców wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom i proponujemy fizjoterapię układu oddechowego.
Rehabilitacja Post-COVID to połączenie fizjoterapii oddechowej, ogólnousprawniającej oraz treningu wydolności fizycznej. Głównym jej celem jest zmniejszenie objawów duszności, poprawa obniżonej pojemności płuc, przeciwdziałanie powikłaniom powstałym w przebiegu niewydolności oddechowej i unieruchomienia, poprawa jakości życia, a także przeciwdziałanie depresji.
Cena
Konsultacja (1 wizyta) – 120 zł
Fizjoterapia (1 wizyta) – 120 zł
Fizjoterapia (pakiet 10 wizyt) – 950 zł
Logopedia (1 wizyta) – 120 zł
Logopedia (pakiet 10 wizyt) – 950 zł
Komora hiperbaryczna (1 zabieg) – 120 zł
Komora hiperbaryczna (pakiet 10 zabiegów) – 1100 zł

DLA KOGO PRZEZNACZONA JEST REHABILITACJA POST-COVID?
Rehabilitacja postcovid przeznaczona jest dla wszystkich pacjentów, którzy przeszli zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 – zarówno tych hospitalizowanych jak i tych, którzy przebywali na domowej kwarantannie.
Osoby, które przebyły COVID-19 w stopniu skąpo objawowym, po zakończeniu choroby, mogą wciąż odczuwać jej skutki. Jednym z nich jest uczucie przewlekłego zmęczenia oraz szybka męczliwość przy wykonywaniu codziennych czynności. U osób z ciężkim przebiegiem COVID-19, które były hospitalizowane, po wyjściu ze szpitala, mogą nadal utrzymywać się wysiłkowe spadki saturacji, a dodatkowo negatywnym efektem tygodni spędzonych w unieruchomieniu mogą być przykurcze mięśni, m.in. mięśni przykręgosłupowych czy mięśni klatki piersiowej i obręczy barkowej. Pacjentom po leczeniu szpitalnym może doskwierać zanik mięśni wynikający z długiego przebywania w pozycji leżącej. Mogą też wystąpić problemy z mięśniami oddechowymi.
JAK PRZEBIEGA REHABILITACJA POST-COVID?
- KONSULTACJA FIZJOTERAPEUTYCZNA – kwalifikacja wstępna
- Badanie subiektywne – wywiad
- Badanie obiektywne – przedmiotowe
A – ocena dróg oddechowych
B – ocena układu oddechowego
C – ocena układu krążeniowego
D – ocena układu nerwowego
E – ekspozycja - Ocena funkcjonalna tolerancji wysiłku fizycznego
- Badanie funkcji płuc – SPIROMETR/PIKFLOMETR
PO KONSULTACJI SKIERUJEMY CIĘ NA ODPOWIEDNIĄ TERAPIĘ:
- FIZJOTERAPIA
- Kinezyterapia
- Masaż leczniczy/terapia manualna/terapia tkanek miękkich (kręgosłup C/Th/L, klatka piersiowa, przepona, terapia punktów spustowych)
- Ćwiczenia Trening wydolności fizycznej – bieżnia/rower stacjonarny
Częstotliwość planowania wizyt fizjoterapeutycznych uzależniona jest od indywidualnej oceny stanu funkcjonalnego pacjenta, jego wieku i postawionych celów terapeutycznych. Od 1 wizyty do 5 wizyt w tygodniu.
- LOGOPEDIA
Terapia zaburzeń mowy spowodowanych problemami oddechowymi oraz powikłaniami po tracheotomii/intubacji/sztucznej wentylacji. Nauka prawidłowego toru oddechowego.
- EEG-BIOFEEDBACK
Poprawa kondycji psychicznej poprzez trening koncentracji i uwagi oraz praca na protokołach przeznaczonych dla pacjentów z depresją w celu zmniejszania poziomu lęku i depresji pacjentów po przebyciu COVID-19.
- KOMORA HIPERBARYCZNA
Terapia tlenowa w komorze hiperbarycznej ma na celu głębokie dotlenienie organizmu i regenerację tkanek m.in. po przebyciu COVID – 19. Wskazane zaświadczenie o braku przeciwwskazań do hiperbarii tlenowej dla pacjentów po ciężkim przebiegu COVID – 19.
Częstotliwość planowania sesji w komorze hiperbarycznej uzależniona jest od indywidualnej oceny stanu funkcjonalnego pacjenta, jego wieku i postawionych celów terapeutycznych. Nie rzadziej niż 1 raz w tygodniu przy systematycznym uczestnictwie.
Nie czekaj aż problemy po zarażeniu COVID-19 miną same. Daj szansę szybciej odzyskać pełnię sił swojemu organizmowi dzięki odpowiedniej rehabilitacji.
Terapię prowadzą
No Results Found
The page you requested could not be found. Try refining your search, or use the navigation above to locate the post.
ZOBACZ INNE TERAPIE GABINETU NAVITA SPINE

Metoda tDCS – transcranial direct current stimulation, czyli przezczaszkowa stymulacja prądem o częstotliwości zbliżonej do naszych naturalnych prądów fizjologicznych.
Usprawnia funkcjonowanie mózgu oraz przywraca utracone właściwości tkankom nerwowym.
Powoduje zmianę pobudliwości kory mózgowej, regulując przebieg procesów poznawczych.
Terapia obejmuje cykl 10 zabiegów w sesji podstawowej + 5 zabiegów w sesji przypominającej (po 6 tygodniach od zakończenia sesji podstawowej).
Rejestracja
+48 56 307 03 79
+48 500 422 413
ul. Kosynierów Kościuszkowskich 13
87 – 100 Toruń
pon. – pt. 8:00 – 18:00
sob. 9:00 – 14:00