loader image

Terapia po COVID-19

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną oraz rosnącą liczbą tzw. ozdrowieńców wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom i proponujemy fizjoterapię układu oddechowego.

Rehabilitacja postcovid to połączenie fizjoterapii oddechowej, ogólnousprawniającej oraz treningu wydolności fizycznej. Głównym jej celem jest zmniejszenie objawów duszności, poprawa obniżonej pojemności płuc, przeciwdziałanie powikłaniom powstałym w przebiegu niewydolności oddechowej i unieruchomienia, poprawa jakości życia, a także przeciwdziałanie depresji.

DLA KOGO PRZEZNACZONA JEST REHABILITACJA POST-COVID?

Rehabilitacja postcovid przeznaczona jest dla wszystkich pacjentów, którzy przeszli zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 – zarówno tych hospitalizowanych jak i tych, którzy przebywali na domowej kwarantannie.

Osoby, które przebyły COVID-19 w stopniu skąpo objawowym, po zakończeniu choroby, mogą wciąż odczuwać jej skutki. Jednym z nich jest uczucie przewlekłego zmęczenia oraz szybka męczliwość przy wykonywaniu codziennych czynności. U osób z ciężkim przebiegiem COVID-19, które były hospitalizowane, po wyjściu ze szpitala, mogą nadal utrzymywać się wysiłkowe spadki saturacji, a dodatkowo negatywnym efektem tygodni spędzonych w unieruchomieniu mogą być przykurcze mięśni, m.in. mięśni przykręgosłupowych czy mięśni klatki piersiowej i obręczy barkowej. Pacjentom po leczeniu szpitalnym może doskwierać zanik mięśni wynikający z długiego przebywania w pozycji leżącej. Mogą też wystąpić problemy z mięśniami oddechowymi.

JAK PRZEBIEGA REHABILITACJA POST-COVID?

 1. KONSULTACJA FIZJOTERAPEUTYCZNA – kwalifikacja wstępna
 • Badanie subiektywne – wywiad
 • Badanie obiektywne – przedmiotowe
  A – ocena dróg oddechowych
  B – ocena układu oddechowego
  C – ocena układu krążeniowego
  D – ocena układu nerwowego
  E – ekspozycja
 • Ocena funkcjonalna tolerancji wysiłku fizycznego
 • Badanie funkcji płuc – SPIROMETR/PIKFLOMETR

PO KONSULTACJI SKIERUJEMY CIĘ NA ODPOWIEDNIĄ TERAPIĘ:

 1. FIZJOTERAPIA
 • Kinezyterapia
 • Masaż leczniczy/terapia manualna/terapia tkanek miękkich (kręgosłup C/Th/L, klatka piersiowa, przepona, terapia punktów spustowych)
 • Ćwiczenia Trening wydolności fizycznej – bieżnia/rower stacjonarny

Częstotliwość planowania wizyt fizjoterapeutycznych uzależniona jest od indywidualnej oceny stanu funkcjonalnego pacjenta, jego wieku i postawionych celów terapeutycznych. Od 1 wizyty do 5 wizyt w tygodniu.

 

 1. LOGOPEDIA

Terapia zaburzeń mowy spowodowanych problemami oddechowymi oraz powikłaniami po tracheotomii/intubacji/sztucznej wentylacji. Nauka prawidłowego toru oddechowego.

 

 1. EEG-BIOFEEDBACK

Poprawa kondycji psychicznej poprzez trening koncentracji i uwagi oraz praca na protokołach przeznaczonych dla pacjentów z depresją w celu zmniejszania poziomu lęku i depresji pacjentów po przebyciu COVID-19.

 

 1. KOMORA HIPERBARYCZNA

Terapia tlenowa w komorze hiperbarycznej ma na celu głębokie dotlenienie organizmu i regenerację tkanek m.in. po przebyciu COVID – 19. Wskazane zaświadczenie o braku przeciwwskazań do hiperbarii tlenowej dla pacjentów po ciężkim przebiegu COVID – 19.

Częstotliwość planowania sesji w komorze hiperbarycznej uzależniona jest od indywidualnej oceny stanu funkcjonalnego pacjenta, jego wieku i postawionych celów terapeutycznych. Nie rzadziej niż 1 raz w tygodniu przy systematycznym uczestnictwie.

 

Nie czekaj aż problemy po zarażeniu COVID-19 miną same. Daj szansę szybciej odzyskać pełnię sił swojemu organizmowi dzięki odpowiedniej rehabilitacji.

 

CENNIK

Konsultacja (1 wizyta) – 120 zł
Fizjoterapia (1 wizyta) – 120 zł
Fizjoterapia (pakiet 10 wizyt) – 950 zł
Logopedia (1 wizyta) – 120 zł
Logopedia (pakiet 10 wizyt) – 950 zł
Komora hiperbaryczna (1 zabieg) – 120 zł
Komora hiperbaryczna (pakiet 10 zabiegów) – 1100 zł

REJESTRACJA: +48 500 422 413

Inne aktualności

Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka

Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka

Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna NAVITA rozpoczyna swoją działalność od 1 grudnia 2023 roku. Poradnia wpisana jest do ewidencji szkół placówek niepublicznych prowadzonych przez Starostę Toruńskiego. Poradnia mieści się przy ul. Mickiewicza 132 w...

Terapia dla dzieci po okresie pandemii i izolacji

Terapia dla dzieci po okresie pandemii i izolacji

Obecna sytuacja epidemiologiczna i długotrwała izolacja dzieci i młodzieży w domach, niesie za sobą ryzyko powikłań zdrowotnych jak i  negatywne skutki emocjonalne, poznawcze, fizyczne, oraz społeczne dla naszych pociech. Centrum Rehabilitacji NAVITA wychodzi na...

Ważna informacja

Ważna informacja

Szanowni Państwo W związku z nowymi obostrzeniami informujemy, że Centrum Rehabilitacji NAVITA pracuje standardowo w trybie stacjonarnym z uwzględnieniem reżimu sanitarnego. Wszystkie terapie odbywają się zgodnie z planem. Prosimy osoby, które zauważyły u siebie...

OK
Ta strona używa plików cookies.