loader image

EEG – Biofeedback

Wskazania do terapii:

EEG-Biofeedback ma bardzo szerokie zastosowanie, zarówno u dzieci, jak i u dorosłych. Trening jest stosowany nie tylko w praktyce klinicznej (ADHD, ADD, dysleksja, zaburzenia lękowe), ale również w przypadku: problemów z pamięcią i koncentracją, problemów z planowaniem i skupieniem, małej odporności na stres, padaczki, zaburzeń samooceny, depresji, zaburzeń lękowych, w terapii tików i zespołu touretta, w zaburzeniach przyjmowania pokarmów (bulimia, anoreksja), w terapii uzależnień (alkoholizm, narkomania, hazard).

Treningi wskazane są również dla osób zdrowych, których praca wymaga skupienia, szybkich prawidłowych decyzji lub gdy powoduje długotrwały stres (biznesmeni, kontrolerzy, służby mundurowe, służba zdrowia, lotnictwo, nauczyciele, sportowcy).

Cena

50 min – 130,00 zł
30 min – 90,00 zł

EEG-Biofeedback to rodzaj terapii, dzięki której pacjent w sposób świadomy uczy się zmieniać wzorzec wytwarzanych fal w mózgu, tak aby mózg pracował wydajniej i szybciej. Sygnał z jednego punktu na głowie pacjenta jest przetwarzany na zrozumiałą dla pacjenta formę graficzną (wykresu, animacji bądź gry wideo). Dzięki temu sprzężeniu zwrotnemu pacjent wie, kiedy jest skoncentrowany, a kiedy przestaje się koncentrować. Pozwala to nauczyć się reakcji własnego mózgu i tak zmodyfikować jego pracę, aby funkcjonował efektywnie. EEG-Biofeedback to profesjonalny trening mózgu. Pacjent nie musi używać klawiatury. Informacja o stanie umysłu pacjenta jest przekazywana za pośrednictwem sygnału EEG.

Terapię prowadzą

Anna Maciejko

Anna Maciejko

Kamil Małecki

Kamil Małecki

Maja Miechowicz-Brzycka

Maja Miechowicz-Brzycka

Przemysław Pawłowski

Przemysław Pawłowski

Mateusz Stawicki

Mateusz Stawicki

Agata Wawrowska

Agata Wawrowska

Karolina Żurek

Karolina Żurek

Wykorzystywany sprzęt

OK
Ta strona używa plików cookies.