loader image

Nowoczesne technologie

Nowoczesne technologie pomagają w optymalizacji naszych czynności, wykorzystują wszelkie dostępne środki umożliwiające trafne i docelowe zaplanowanie działań terapeutycznych oraz umożliwiają tworzenie raportów dotyczących wymiernych efektów pracy terapeutycznej.

System STARSTIM tCS

System StarStim posiada certyfikat wyrobu medycznego CE. Urządzenie wytwarza pole elektryczne pomiędzy dwiema (lub więcej) elektrodami: anodą i katodą. Powszechnie uważa się, że anoda ma działanie aktywujące a katoda hamujące. Powoduje to zmianę aktywności mózgu. Oprogramowanie pozwala na zapis każdej sesji w komputerze, pacjent może otrzymać informację jaką stymulację otrzymał na każdej sesji, możliwość planowania wielokanałowej, zogniskowanej stymulacji.

Kombinezon DUNAG

Kombinezon DUNAG to specjalnie zaprojektowany i uszyty ze specjalnego materiału zestaw krótkich spodenek, kamizelki i systemu odpowiednio dobieranych i zapinanych gumowych naciągów. Naciągi różnią się co do siły naciągu, w związku z tym istnieje możliwość indywidualnego doboru siły naciągu do danego pacjenta. Dodatkowo same spodenki i kamizelki dobierane są indywidualnie do danego pacjenta, gdyż występują w kilku rozmiarach, od najmniejszych do największych.

Słuchawki z mikrofonem FORBRAIN

Forbrain działa jak trening słuchowo-głosowy. Gdy mówimy, filtr dynamiczny zastosowany w tym niezwykłym urządzeniu koryguje dźwięk naszego głosu i natychmiast przekazuje go z powrotem do nas przez przewodnictwo kostne, czyli za pomocą drgań kości czaszki z przodu, tuż przy uchu. Swój głos słyszymy inaczej, ale bez efektu ucha. Słuchawki z mikrofonem FORBRAIN mogą pomóc przy: opóźnionym rozwoju mowy, problemach z dykcją i wymową, nadwrażliwości słuchowej, zaburzeniach przetwarzania słuchowego, problemach ze stabilizacją posturalną, równowagą, koordynacją ruchową.

SALA SI

NAVITA REHABILITACJA posiada 2 w pełni wyposażone sale do przeprowadzania terapii z zakresu Integracji Sensorycznej (SI) oraz dysponuje małym pomieszczeniem przeznaczonym głównie w celu wyciszenia dzieci, w którym znajduje się hamak oraz wiele sprzętów do stymulacji wzroku i słuchu. Większa z sal o powierzchni ok 50m2 jest wysoka na ponad 3 metry, dzięki czemu na stałe może być podwieszonych 6 sprzętów, które terapeuta może dowolnie przewieszać i modyfikować ich ustawienie. Ze sprzętów podwieszanych posiadamy m.in. 3 duże platformy, konika, grzybka, hamak elastyczny, hamak materiałowy, huśtawkę typu kokon, huśtawkę typu bocianie gniazdo, drabinki. Dodatkowo w salach znajdują się różnorodne kształtki, schody i zjeżdżalnia, równoważnie różnego rodzaju, deska rotacyjna, deskorolki, beczka, basen z piłkami, różnej wielkości piłki rehabilitacyjne, worek sako, kołdry obciążeniowe, tunele, symulator jazdy konnej. Na wyposażeniu sal jest bardzo wiele pomocy terapeutycznych do stymulacji wszystkich bazowych zmysłów.

Audiometr MAICO MA33AC

Cyfrowy audiometr przesiewowy. Mały, lekki i łatwy w użyciu audiometr korzystający z oprogramowania komputera, służący do pomiaru progów słyszenia dla przewodnictwa powietrznego. Przewodnictwo powietrzne, audiometria słowna i obrazkowa. Dostępne próby: SISI, test Johansena, Stenger i Hughson Westlake. Charakteryzuje się szybkim wyświetlaniem i zapisywaniem wyników.

Zastosowanie

Aparatura EEG BIOFEEDBACK ProComp 2

Została wprowadzona do obrotu na terenie całej Unii Europejskiej. Posiada certyfikat medyczny CE oraz certyfikat jakości ISO 13485:2003.

ProComp 2 jest to 2 kanałowe urządzenie do diagnozy i terapii biofeedback z użyciem dwóch czujników jednocześnie, umożliwia zapis EEG podczas sesji biofeedback. Dane przesyłane są za pomocą kabla światłowodowego.

W zestawie z koderem znajduje się program zarządzający Biograph Infiniti, który cały czas od 1975 roku jest udoskonalany. W jego ciągły rozwój zaangażowani są specjaliści z dziedzin psychofizjologii, rehabilitacji, sportu oraz nauki. Dzięki niemu możliwe jest wykonywanie diagnozy wstępnej, która określi odpowiedni dobór treningów, prezentowanie jej wyników, dokonywania zestawień oraz raportów z przeprowadzonych terapii.

Specjaliści na całym świecie, którzy zajmują się metodą Biofeedback pracuje na wyżej opisanym sprzęcie.

Zastosowanie

REHACOM Panel rehabilitanta z programem zarządzającym

Specjalny ergonomiczny panel zapewnia komfortową pracę z systemem nawet tym osobom, które nie miały dotychczas styczności z komputerem. Duże i wytrzymałe przyciski zapewniają bezpieczną i komfortową pracę, nawet w przypadku ograniczonej zdolności ruchowej rąk. Panel rehabilitanta ma klawisze rozmieszczone na dużej powierzchni i jest bardzo wytrzymały, co umożliwia wygodną obsługę także pacjentom niesprawnym lub ze znacznym upośledzeniem rąk (przystosowany do obsługi stopami).

Pacjenci szybko przystosowują się do ergonomicznego panelu RehaCom. Ma on atrakcyjny wygląd i nie przypomina klawiatury komputera. Program zarządzający jest przyjazny zarówno dla terapeuty, jak i pacjenta. Umożliwia zapisywanie, przeglądanie i tworzenie raportów z przeprowadzonych treningów.

PODOSKOP

Podoskop – aparat do badania „statycznego” stóp metodą odbicia lustrzanego. Odbicie kształtu stopy, jej funkcji w trakcie obciążania daje wiele podstawowych informacji niezbędnych w trakcie diagnozowania wad postawy.

ENRAF NONIUS

Specjalistyczna bieżnia rehabilitacyjna ENRAF NONIUS pozwalająca na kroczenie od najniższej prędkości 0,1 km/h, co pozwala na pracę z najbardziej wymagającymi pacjentami. Trening chodu na bieżni ułatwia także możliwość podwieszenia pacjenta na specjalnym wyciągu, co pozwala ćwiczyć chód osobom niechodzącym samodzielnie.

SONARIS

Sonaris jest nowoczesnym aparatem służącym do wykonywania zabiegów sonoterapii. W połączeniu z elektrostymulatorem możliwe jest również przeprowadzanie zabiegów terapii skojarzonej.

Zastosowanie

DUOTER PLUS

Duoter Plus jest aparatem, który pozwala wykonywać oba typy zabiegów. Generuje wszystkie najbardziej popularne prądy, jak również może wytwarzać, przy użyciu dodatkowych sond, promieniowanie laserowe. Generowane prądy: diadynamiczne, interferencyjne, impulsowe prostokątne i trójkątne, galwaniczny, UR wg. Träberta, Kotz’a, TENS, tonoliza.

SKOLIOMETR BUNNELLA

Nazywany mechanicznym inklinometrem, służy do badania asymetrii tułowia. Jest to „poziomica” wyposażona w wycięcie na wyrostki kolczyste kręgosłupa, co w sposób symetryczny i dokładny pozwala na przyłożenie go do ich linii.

Skoliometr znalazł swoje zastosowanie w ortopedii. Określa kąt rotacji tułowia, co jest głównym parametrem w wykryciu skoliozy.

INKLINOMETR

Inklinometr cyfrowy to nowoczesny pochyłomierz do pomiaru zakresu ruchu stawów. Urządzenie pozwala na pomiar zakresu ruchu kręgosłupa w płaszczyźnie strzałkowej i czołowej oraz stawów obwodowych.

RehaBoard Fit Disc

Platformy balansowe Fit Disc to seria opatentowanych, nowoczesnych konstrukcji pozwalających na trening równowagi i koordynacji ruchowej. Dzięki wbudowanemu interfejsowi komputerowemu, trening przybiera niezwykle atrakcyjną formę dowolnych gier. Wykonując balansowanie na platformie sterujemy tym co dzieje się na monitorze.

SYMULATOR JAZDY KONNEJ

Jeździec Fitness to urządzenie polegające na symulowaniu jazdy konnej. Ze względu, że ćwiczenia wymagają odpowiedniej pracy osoby ćwiczącej w celu utrzymania równowagi i określonej pozycji to taki trening bardzo dobrze wpływa na kształtowanie wewnętrznej części ud, pośladków, a również w dużym stopniu brzucha.  Przy okazji to całkowite oderwanie od rzeczywistości i chwila doskonałej zabawy.

OK
Ta strona używa plików cookies.